نویسنده:
راوی: پیام دهکردی,

نادر ابراهیمی ، نویسنده ، ترانه سرا ، مترجم ، روزنامه نگار و مستندساز ، طی 57 سال فعالیت حرفه ای خود بیش از 90 اثر هنری به یادگار گداشته است. از جمله معروف ترین آثار نادر ابراهیمی عبارت است از : بار دیگر شهری که دوست می داشتم ، چهل نامه کوتاه به همسرم و یک عاشقانه آرام . کتاب صوتی یک عاشقانه آرام رمان عاشقانه ای از نادر ابراهیمی است که زندگی گیله مردی معلم مسلک و عاشق را که در سفری به منطقه آذربایجان دل به دختری زیبا می‌بندد روایت می کند که هر دو از جنبه سابقه فعالیت سیاسی با یکدیگر اتفاق نظر دارند. نادر ابراهیمی در این… (بیشتر بخوانید)


(702)

دریافت کتاب صوتی

(سهمیه به پایان رسیده است)
قیمت 12,000 تومان (0 درصد تخفیف اشتراک)
نسخه ای از این کتاب صوتی در کتابخانه شما موجود هست.
نویسنده
مترجم
راوی پیام دهکردی,
مدت 8 ساعت و 30 دقیقه
حجم دانلود 289 مگابایت
تعداد فصل 7
ژانر داستان و رمان ایرانی,
ناشر نشر روزبهان
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار
سال انتشار صوتی
زبان فارسی,
شابک ‎null

نادر ابراهیمی ، نویسنده ، ترانه سرا ، مترجم ، روزنامه نگار و مستندساز ، طی 57 سال فعالیت حرفه ای خود بیش از 90 اثر هنری به یادگار گداشته است. از جمله معروف ترین آثار نادر ابراهیمی عبارت است از : بار دیگر شهری که دوست می داشتم ، چهل نامه کوتاه به همسرم و یک عاشقانه آرام .

کتاب صوتی یک عاشقانه آرام رمان عاشقانه ای از نادر ابراهیمی است که زندگی گیله مردی معلم مسلک و عاشق را که در سفری به منطقه آذربایجان دل به دختری زیبا می‌بندد روایت می کند که هر دو از جنبه سابقه فعالیت سیاسی با یکدیگر اتفاق نظر دارند.
نادر ابراهیمی در این کتاب سعی دارد تا به بیان این واقعیت نائل شود که در زندگی عاشقانه، روزمرگی و عادت که احساس دلمردگی و پوچی را در پی دارد، وجود ندارد. زندگی ای که در آن هیچ چیز به فردا واگذاشته نمی‌شود تا امروز خالی بماند و رنگ کهنگی بگیرد. شاهکار ابراهیمی در این اثر را شاید بتوان در بیان این واقعیت دید که که برای شیرین کردن زندگی نیاز به معجره کردن نیست؛ تنها کافی است که زندگی دوست داشته باشیم و آن را با چیزهایی بسیار ساده اما دوست داشتنی پر کنیم.
قوت اصلی ابراهیمی در این کتاب را می‌توان در بیان جملات عاشقانه و زیبا در متن کتاب جست. جملاتی که نه حاشیه بلکه دقیقا متن و مانیفست کتاب را می‌سازند و نویسنده به هیچ روی حضوری حاشیه‌ای در این اثر برایشان متصور نبوده است. هنر ابراهیمی در این کتاب، خلق جملاتی برای بیان ناب‌ترین احساسات عاشقانه‌اش است. هر چند که می‌توان موافق تمام آنها نبود، اما بدون شک ابراز آن برای مخاطبش به شدت احترام برانگیز خواهد بود.
ابراهیمی در این کتاب مخاطب خود را بارها و بارها با چهره‌های متفاوت از عشق روبرو می‌کند؛ چهره‌هایی که سعی دارد به مخاطبش بفهماند عشق، نوعی گفتن است در عالی ترین وجه آن، و به قول نویسنده، قیام پایدار انسان‌های مقتدر در برابر ابتذال.

کتاب صوتی یک عاشقانه آرام، تلفیقی است از این متن عاشقانه با صدای مسحور کننده پیام دهکردی و موسیقی منحصر به فرد کریستف رضاعی؛ پیام دهکردی در این اثر، با بهره‌گیری از تجربه و توانایی خود در اجرای نقش‌های متفاوت در هنر نمایش و تنها با استفاده از صدای خود؛ دو شخصیت حقیقی این داستان را پیش چشمان ما می‌سازد. با وجود اینکه ابراهیمی در متن خود بیش از آنکه در مورد ظواهر زندگی دو شخصیت خود صحبت کند، درباره حس و درون آنها صحبت کرده است، اما هنر پیام دهکری در این میان ساختن تمام قد این دو شخصیت با صدای خود پیش چشمان مخاطب است تا جایی که شنونده این اثر، خود را ناظری آگاه بر روند زندگی عاشقانه دو شخصیت داستان می‌بنید و نه مخاطبی گذرا!
موسیقی این اثر در رویکردی بکر و تازه، هنری مکمل هنر دهکردی است. موسیقی این کتاب را شاید بتوان مجالی دانست که فرصت تامل در متن اثر را برای مخاطب فراهم می‌سازد تا در طول داستان بتواند آمادگی مواجه شدن با باقی روایت را داشته باشد. هنر رضاعی از این منظر، نه ساختن قطعاتی برای تاثیرگذارتر شدن متن که ساختن قطعاتی برای درک و اندیشیدن به متن کتاب است.

احمدرضا علوی - 1396/10/13
عاشقانه ی خوبیست. دلنشین و مهربان. اما بسیار کند و بی حادثه.
برای ثبت دیدگاه لطفا وارد نوار شوید.